Uyutan Öneriler ve Tüyolar

Uyumadan Önce Kendinize Bu 5 Şeyi Mutlaka Söyleyin!

Sabahları gülümseyerek uyanmanın yolu, geceleri gülümseyerek uyumaktan geçiyor…  Günlük yaşam temposunda var olan, stresin, kaygının, üzüntünün, heyecanın arasında geceleri pozitif düşüncelerle uyumak fikri dahi yorucu ve imkansız gelebiliyor. 

”Başlamak, bitirmenin yarısıdır” mottosuyla bizler yine de sürekli denemenin ve en sonunda başarmanın gücüne inanıyor sizleri de bu söylemesi kolay, sonuçları ise mükemmel telkinleri okumaya davet ediyoruz! 

 

Kendini Sev!

Kendinizi geliştirmek istiyorsanız, buna kendinizi sevmekle başlayabilirsiniz. Eğer kendinizi sevmezseniz, neye ihtiyacınız olduğunu anlayamazsınız. Unutmayın insanın tek gerçek dostu kendisidir. Kendinize haksızlık yapmayı bırakın. Kendinizi dinlemelisiniz.

Kendini Aşağılama!

Kendinizi aşağılamak, size çok büyük zarar verecektir. Bunun yerine kendinize iyi davranın ve olaylara pozitif tarafından bakın. Siz kendinizin düşmanı değilsiniz. Kendinizi aşağılayan kelimelerin yerini, sizi yüceltecek kelimeler alsın. Bu öneri size çok basit görünse de, size çok faydası olacaktır.

Negatif Kelimeler Yerine Pozitif Kelimeler Kullan!

Her şeye negatif yönünden bakmayı bırakmalısınız. Bu şekilde hayata olan bakış açınız değişecektir. İlk başta pozitif düşünmekte zorlanabiliriniz fakat alıştıkça asla bu yaşam tarzını bırakmak istemeyeceksiniz.

Sağlıklı Ve Mutlu Olmak İçin Gerçek Sebeplerin Olduğunu Gör!

Birçok insan sırf sağlıklı olmaları gerektikleri için sağlıklı olurlar. Önemli olan sağlıklı olmaktan mutlu olmaktır ve buna şükretmektir. Kendinize sağlıklı olmak için gerçek bir sebep bulmalısınız. Sevdiğiniz kişileri düşünmek bunun için iyi bir yoldur. Anneniz, kızınız ya da eşiniz için sağlıklı olmayı istemelisiniz. Bu durum sizin için bir zorunluluk olmamalı. Spor yapın, sağlıklı beslenin veya yürüyüşe çıkın.. Kendinize göre bir sebep bulmanız hiç zor olmayacaktır!

Şükret!

Yaşadığımız stresli hayatlar bazen bizim gönül gözümüzü köreltebiliyor. Böylesi anlarda durun ve kendinize şunu hatırlatın; “Benden çok daha zor durumda olan insanlar var” Bizler gündelik hayatlarımızda ufak tefek şeyler için hayata kahrederken, tüm dünyada bir çok insan açlık benzeri bir çok üzücü durumla karşı karşıya. Şükretmek size yaşadığınız hayatın kıymetini hatırlatması açısından, hergün yerine getirmeniz gereken bir eyleme dönüşmeli.

 

Önerilen Yazılar

Yorum Yok

    Yorum Bırakın